Promocja w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach

with Brak komentarzy

7.06.2023 w Muzeum Kaszubskim im. Franciszka Tredera w Kartuzach odbyła się promocja książki Òbrazã i słowã. Kaszëbskô we wiérztach, òpòwiôdaniach, repòrtażach i malënkach oraz wernisaż prac malarskich Alicji Serkowskiej. 

Publikacja jest zbiorem opowiadań, wierszy, reportaży oraz obrazów Alicji Serkowskiej, które były inspiracją dla pisarzy. 
 

Do twórczości malarki 10 wierszy stworzył Tomasz Fopke, 10 reportaży Dariusz Majkowski, 10 opowiadań: Mateusz Bullmann, Piotr Dziekanowski, Stanisław Janke, Daria Kaszubowska, Krystyna Lewna, Eugeniusz Pryczkowski, Bożena Ugowska, Adam Hebel, Mateusz Klebba, Roman Drzeżdżon. 

 

Podczas spotkania autorzy opowiedzieli o swoich utworach, zaprezentowali fragmenty tekstów. Była to też okazja do rozmów o kaszubskiej literaturze i sztuce.

 
Wystawa oraz książka Òbrazã i słowã. Kaszëbskô we wiérztach, òpòwiôdaniach, repòrtażach i malënkach powstała w ramach projektu stowarzyszenia Mòje Stronë "Obrazem i słowem - malarska i literacka promocja gmin Gniewino i Wejherowo".
 

 

Spotkanie z literaturą i malarstwem kaszubskim w kartuskim Muzeum cieszyło się dużą frekwencją.

Alicja Serkowska (w środku) wraz z autorami

Rozmowa z autorką opowiadania „Letnik" Krystyną Lewna

Zostaw Komentarz