Wystawa prac Alicji Serkowskiej

with Brak komentarzy

W Kaszubskim Forum Kultury w Gdyni przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18  można już oglądać wystawę prac malarskich Alicji Serkowskiej pt.: Obrazem i Słowem.

Artystka na 10 obrazach przedstawiła wybrane miejsca, obiekty, postaci mitologiczne oraz popularnych na Pomorzu świętych. Każde z tych dzieł stało się inspiracją dla kaszubskich literatów: Tomasz Fopke napisał wiersze, a Roman Drzeżdżon, Piotr Dziekanowski, Adam Hebel, Stanisław Janke, Daria Kaszubowska, Mateusz Klebba, Piotr Lessnau, Krystyna Lewna, Eugeniusz Pryczkowski i Bożena Ugowska stworzyli opowiadania nawiązujące do obrazów Alicji Serkowskiej.

Wkrótce ukaże się publikacja książkowa ukazująca zarówno obrazy, jak i inspirowane nimi utwory literackie.

Wernisaż wystawy odbył się 10 marca w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury. Podczas otwarcia Alicja Serkowska opowiedziała o pracy nad projektem oraz o obrazach i historiach w nich zawartych.

Otwarcie wystawy towarzyszyło promocji książki Andrzeja Bullera pt. “Alfa”.

 

Wystawę w Kaszubskim Forum Kultury można oglądać do 11 kwietnia.

Więcej informacji na stronie www.kaszubskieforumkultury.pl 

 

Projekt realizowany przez stowarzyszenie Mòje Stronë został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wystawa prac Alicji Serkowskiej, które powstały w ramach projektu Obrazem i słowem – malarska i literacka promocja gmin Gniewino i Wejherowo. Fot. Renata Gleinert

Obrazy na szkle przedstawiają wizerunki świętych. Fot. Renata Gleinert

Malarskie przedstawienie elektrowni wodnej w Bolszewie oraz miejscowości Nadole. Fot. Renata Gleinert

Zostaw Komentarz