Zaczynamy nowy projekt

with Brak komentarzy

O PRZYRODZIE WOKÓŁ NAS

Stowarzyszenie Mòje Stronë realizuje kolejny interesujący projekt. Jego pełny tytuł to: „Poznajmy i chrońmy swoje zwierzęta i rośliny – filmy z animacjami, gawędy i kolorowanka o ochronie przyrody w gminach Gniewino i Wejherowo”.

W jego wyniku powstanie m.in. 5 filmów, w jakich zaprezentujemy bogactwo naszej fauny i flory oraz sposoby jej ratowania. Dzięki zabawnym animacjom filmy będą interesujące zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Poza tym zostaną wydane dwie publikacje. Pierwsza z nich to książka zawierająca cykl gawęd pisanych przystępnym językiem. Napisze je prof. Maciej Gromadzki, który jest ornitologiem, ale interesuje się całą fauną i florą, szczególnie tą, jaka występuje na Kaszubach. W 1962 roku ukończył studia biologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Ponad 30 lat kierował Stacją Ornitologiczną Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku-Górkach Wschodnich, na Wyspie Sobieszewskiej. Od 1993 roku, wraz z żoną Jadwigą, zamieszkali na Kaszubach, w Nakli. Wspaniale opowiada o zwierzętach i roślinach, dlatego często jest gościem różnych radiowych audycji przyrodniczych. Wspólnie z Mayą Gielniak stworzył cykl ekologicznych dodatków do miesięcznika „Pomerania”.

W książce znajdą się informacje o gatunkach charakterystycznych dla gmin Gniewino i Wejherowo oraz zachęty do aktywnej obserwacji przyrody.

W ramach projektu wydamy również kolorowankę dla dzieci. Młodzi mieszkańcy naszych gmin poznają dzięki niej bogactwo roślin i zwierząt w swojej okolicy oraz nauczą się odpowiedzialnego traktowania przyrody.

O postępach w realizacji tego projektu będziemy Państwa informować na tej stronie. Pojawią się tu także fragmenty książki i kolorowanki, a także wszystkie filmiki.

 

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie na wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego
przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2014 – 2020.
Materiał opracowany przez Stowarzyszenie Promocji Kultury Kaszubskiej,
Aktywizacji Obywatelskiej i Ekologicznej Moje Strone.

Zostaw Komentarz